Przejdź do głównej zawartości

Magia Świąt...

Do Świąt zostało jeszcze troszkę czasu, niemniej dla Nas  jest to preluduim  do przybliżania się do innego,  tego  bajkowego świata jakim jesteśmy "przesiąknięte" od dzieciństwa do szpiku kości.  Święta to nie codzienność.  Zapraszamy w podróż w czasie do szwedzkiego Domu z 1901 roku.  Czym były te Święta gdyby nie Ludzie, których kochamy i którzy nas kochają?  Bo tak naprawdę wśród tych wszystkich różności i wielości świątecznych czarownych chwil,  wśród obfitości rzeczy rożnych w wielu kolorach - najważniejsi są Ludzie. I zaczyna Nam towarzyszyć ta cudowan atmosfera zbliżających się Świąt. Śmiech dzieci, "uwijanie" się w kuchni, zapach pieczonych czy smażonych potraw  czy pakowanie prezentów.  Jesteśmy orędowniczkami prosty, tak też nisko chylimy czoła przed tradycją. Tradycją Świąt Bożego Narodzenia.  I choć obie jesteśmy propagatorkami stylu skandynawskiego, to  nic nie jest w stanie nam zastąpić tej czarownej, niemal bajkowej, polskiej aury Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też powoli wracamy w ten wyjątkowy nastrój, jaki nie poddaje się żadnym trendom, modom czy stylom.  Kolory, ozdoby, gwiazdki, śnieżynki, bombki, choinka, świece... Rodzina. Rodzina nade wszystko i na pierwszym miejscu. Jak zawsze w zgodzie z Tradycją przy Wigilijnym stole, nie zabraknie dodatkowego nakrycia. Ech... jak to miło móc sobie pewne sytuacje już wybrazić.  Love :)                                                                                                                   zdjęcia: Lantliv

Komentarze

 1. nie no, ta magia świąt raczej nie w moim guście :) same wnętrza ok, ale nie takie chłodne świąteczne dodatki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie się podobają :) Nie są takie nachalne, nie krzyczą na nas, wnętrze nie jest nimi zasypane, aż przypominałoby sklepy w grudniu ;D

   Usuń
 2. Każdy ma swój gust i styl. Wnętrze faktycznie ciekawe i takie inne niż większość tych cukierkowych i przesadzonych świątecznych dekoracji :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson