Przejdź do głównej zawartości

Choinka (nie) Zielona przystrojona


Do Świąt blisko, z każdym dniem bliżej i  dlatego teraz w  zakamarkach wspomnień szukam obrazów kolorowo przyozdobionej choinki, drzewka świątecznego. Od lat w naszym domu choinka jest "ubierana" ze smakiem, pomysłem, ale bez przepychu. Tradycyjnie stawiamy drzewko z korzeniami w donicy na tarasie. Tam stoi przyozdobione lampkami, by później wrócić na swoje miejsce, czyli do ziemi rosnąć dalej :) W domu natomiast jest dużo stroików z gałązkami modrzewia, świerku, szyszkami z obu tych iglaków oraz ozdobami w kolorach Matki Ziemi. Stoją więc już stonowane stroiki, wiszą w oknach świecące kryształki, śnieżynki, bombeczki (białe) oraz inne cudeńka. Renifery już kuszą w zaprzęgach Prezentami w saniach, Mikołaje z ukrycia "łypią" wzorkiem za nami, a Elfy tylko czekają na znak by rozpocząć swój taniec przed drzewkiem wręczając Prezenty z sań reniferów. Tyle opowiadania niczym z bajki Andersena :) Kocham ten nastrój. Powód jest bardzo prosty. Primo styl skandynawski od lat króluje w naszych domach. Secundo, idealnie wpisuje się w fakt mojej niesprawności. Jak pamiętacie, chodzę w protezach lub jeżdżę na wózku inwalidzkim. Zatem taka prostota jest dla mnie wprost wymarzona i nade wszystko bardzo praktyczna oraz wygodna. Niemniej nie jest łatwo o ładną prostotę. Wbrew pozorom, jej poświęcamy najwięcej uwagi i czasu... Święta Bożego Narodzenia to taki czas, że niemal w każdym zakątku i  miejscu w domu pojawiają się akcenty świątecznej aury. Cóż, w zasadzie nie opieramy się  potrzebie stworzenia tu i ówdzie bożonarodzeniowego akcentu oczarowania... niemal Magicznej Mocy:) Ten szczególny moment kilku świątecznych dni, tchnie nastrojem pełnym atencji, stąd ilość Inspiracji jest wprost niezliczona. Pomysły na drzewko z deseczek, kijków, światełek. Drzewko w postaci rzeźby, drzewko narysowane kredą na ścianie czy ułożone z koralikowych paciorków. Są również i inne Inspiracje. Życzymy Wam Udanych koncepcji w doborze i strojeniu świątecznego drzewka :) 


                                                                                                                   zdjęcia: Pinterest

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson