Przejdź do głównej zawartości

Szwedzki Dom na Święta


Znalazłam dziś prawdziwy klejnot.  Nie jest to perła ani rubin czy też choćby bursztyn:)  Oto niesamowity szwedzki dom. Kiedyś jego właścicielm był Dziadek a aktualnie Wnuk z całą swoja Rodziną. Dom jest zatem w Rodzinie od 1800 roku w czasach kiedy szwedzki kunszt przyszedł swój renesans wraz z podłogami, malowanymi sufitami z ręcznie robionej cegły pokrytej dla izolacji deskami.  W tkliwości i opiece. W miłości i chwale. A Duch Twórcy krąży po domu po dziś dzień – śmieją się jego nowi właściciele  Sofia Lindgren, Olov Pahls. To kolejne miejsce w jakim jest tak dużo piękna. To kolejny dom tworzony latami. Jak zwykle przy takich zdjęciach słowa tylko zakłócą harmonię... patrzę i podziwiam!
 

 
 
 


                                                                                                                     zdjęcia: Lantliv

Komentarze

  1. Klimat przez duże "K"! Nic dodać, nic ująć. Wyjątkowe wnętrza, aż chciałoby się je odwiedzić. Dziękuję za podzielenie się :)
    Pozdrawiam serdecznie i przedświątecznie
    Beata

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson