Przejdź do głównej zawartości

Enklawa harmonii

 
Wchodząc do tego domu można odnieść wrażenie,  że zmieniające się pory dnia czy roku raczej nie odbierają tym fantastycznym wnętrzom ich jasności i swoistego miru :) Kamienica z przełomu XIX i XX w Hadze nad Morzem Północnym  kusi swoim wyglądem.  Ten trzy pokojowy apartament jest nie tyle zjawiskowy, co bardzo osobisty i co mam ukrywać - piękny. Trzy staromodne kominki, deski podłogowe, sztukateria, piękne podwójne drzwi i to jakie... kuchnia, łazienki i świetnie urządzony nieduży przedpokój, stanowią swoistą enklawę harmonii i emanującego zeń spokoju z parze z ładem.  A wszystko jest pomalowane na biało. Biel - nasza Królowa kolorów w zestawie jej odcieni wraz innymi barwami szarości, czerni, zieleni i naturalnego drewna dają poczucie pełnego relaksu i odprężenia. To mieszkanie urządzone w skandynawskim stylu ma ok.100 metrów kwadratowych powierzchni.  Dzięki świetnemu "rozkładowi" i za sprawstwem podwójnych drzwi odnosi się ważnie że jest wiele większe. To  haski dom... Uroczy :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
                                                                                                                          zdjęcia: Skona Hem

Komentarze

  1. Zdecydowanie piękne wnętrza. Ciekawe pomysłu i wszystko zestawione ze smakiem!

    OdpowiedzUsuń
  2. miałam kiedyś taką kamienicę i ogromnie żałuję, że nie udało się jej zatrzymać. Mieszkania w starych kamienicach sa piekne a to jest rewlacyjne i ten piec cudny ech

    OdpowiedzUsuń
  3. Genialne podłogi,może ktoś wie ,jak można uzyskać taki efekt na sosnowych deskach?I ta lampa otulona białym płócienkiem...Coś pięknego!Małgorzata

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson