Przejdź do głównej zawartości

56 m 2Kilka dni temu pokazałm Państwu na Fb zdjęcie z wnętrza jednego z domów, które zdobyło  nie tyle Państwa sympatię lecz prawdziwy podziw dla aranżacji harmonii wystroju. Dziś przyszłam z całym domem, a w zasadzie mieszkaniem w 56 metrach kwadratowych w Goteborgu.  Zapraszam w podróż,  podróż z powrotem do czasów, kiedy szwedzkie rodziny żyły razem, a nie tylko między ze sobą.  Ten dom, który tak Państwa zachwycił, został zbudowany ku czci dla urzędników kolejowych Dom, mieszkania dla wdów i rodzin jako wyraz hołdu, a jednocześnie szacunek i możliwość dalszego godnego życia dla Rodzin,  Wtedy czyli w 1823 roku nie było niczym niezwykłym, że w  mieszkaniu żyje wspólnie 10 osobowa Rodzina.  Dzisiejsza średnia to 1,5 osoby na taki areał :)   Czasy się zmianiają, ludzie się zmieniaja a wraz ze zmianami ida zmiany kolejne w parytetach, gustach, możliwościach i potrzebach. Zatem zapraszam Państwa pięknie do mieszkania w legendarnym dla Szwedów domu wybudowanym niemal dwa wieki temu.  Domu Kolejarza. 
                                                                                                            zdjęcia: Entrance

Komentarze

  1. Świetny pomysł z tą zasłonką zasłaniającą łóżko fantastyczny :)
    Extra są też zielniki nad blatem kuchni :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Metraż nie powala, ale za to wystrój mieszkania jak najbardziej! Ogromnie mi się podoba ta aranżacja:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson