Przejdź do głównej zawartości

Nuta orientu w Skandynawii
Dookoła jesiennie, niezmiennie i stale. Widać tę porę roku jak na dłoni. Dziś pospacerowałam sobie troszkę. Wiatr wiejący z zachodu zmusił mnie jednak do dość szybkiego powrotu do domu i ogrzania zziębniętego ciała. Zamarzyłam za słońce, soczystą zielenią , błękitem nieba i w ogóle... za latem. Tak to już Ludzkość ma ( przypuszczam że nie jestem odosobnianym przypadkiem hehehee ), że tęsknimy do ciepła gdy jest zimno i odwrotnie ,, chowamy się przed promieniami słońca , gdy zbyt mocno przygrzeje. A gdzie można się na życzenie ogrzać wyobraźnią jak nie w wybranym domu z cyberprzestrzennej sieci ? Oczywiście, że Internet sprzyja takim momentom bardzo. Sięgnęłam więc po laptopa, przeglądarka, wyszukiwarka  i gotowe. Znalazłam dość ekscentrycznie i awangardowo urządzony dom. Duński dom. Miejsce bajka !  Las, przyroda, niczym nie zmącona cisza. Slow i Hygge w pełnym wydaniu. Zresztą , zapraszam serdecznie. I najważniejsze. Dom jest własnością Helle Olsen i Uli Golman. Kim są i co robią - wystarczy zapoznać sie klikając w link. 

                                                                                                                    via. myscandinavianhome

Komentarze

  1. Super jest ten domek, bardzo bym chciała spędzić święta i sylwestra właśnie w takim :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson