Przejdź do głównej zawartości

Skandynawskie deteale we francuskim domuUwielbiam zaglądać do wnętrz domów pokazywanych w The Socialite Family. Są to wnętrza domuów, których historie są tak różne, jak mieszkający w nich ludzie. Tak jak i dziś. Dla Daryi i Grégoire Kopp ta historia jest jednym z „pośrednich” etapów życia trzyosobowej rodziny. Zaczyna się zaledwie rok temu od narodzin ich syna; para, tubylcy ze Strasburga, zawsze chciała przenieść się do jasnego światła Marsylii. Ich ruch jest już zaplanowany. Gdy Cyrus zacznie szkołę! Dopóki młodzi rodzice nie znajdą idealnego domu, „najlepiej całkowicie się przeprowadzić”, do paryskiej dzielnicy Gare de l'Est. Mieszkanie to wszystko, o czym Darya mogła marzyć; przed wyjazdem chciała cieszyć się pięknem rozległych pokoi Haussmanna. Po kilku pracach remontowych - zmianie kafelków kuchni i zabraniu kilku metrów starego fioletowego dywanu - ich apartament był gotowy do dekoracji. Subtelna mieszanka klasycznych elementów i innych, po bardziej przystępnych cenach, kupionych od głównych sprzedawców detalicznych. Chociaż Darya, w przeciwieństwie do męża, nie odziedziczyła żadnych mebli rodzinnych, lubi wyrażać swoje orientalne pochodzenie poprzez ciepłą, jasną paletę kolorów. Od złotego aksamitu sofy do głębokiego błękitu naszej okrągłej poduszki Bombolini, biorąc pod uwagę patynę w kolorze wielbłądziego foteli w salonie i róż tych w jadalni… Darya wkłada całą swoją radość i energię w dostosowywanie miejsc które stają się jej domami. Przy okazji warto zwrócić uwagę na kilka skandynawskich detali we francuskim domu. Choćby dostępne w Scandiconcept tekstylia >>>>  
także nietuzinkowe donice >>>>
Wazony >>>> czy dywany >>>> nie zapominając oczywiście o meblach >>>> 

                                                                             photo : The Socialite Family

Komentarze

  1. Piękne kolory we wnętrzach! Uwielbiam takie połączenia - jest naprawdę miło i przytulnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Urzekła mnie ta głowa lwa na ścianie :) Prawdziwe safari!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson