sobota, 27 czerwca 2020

Dom na wyspie Pipi

 
Co ma wspólnego Gotlandia z Wikingami skoro znanym jest powszechnie fakt, że nie Szwecja tylko Dania była Ojczyzną Wikingów :) A właśnie, że ma, bowiem dopiero od połowy XVII wieku Gotlandia należy do Szwecji. Wcześniej, ta majestatyczna wyspa Morza Bałtyckiego była duńską przystanią. Gotlandia, inaczej nazywana Wyspą Wikingów, to największa szwedzka wyspa usytuowana na południe od Sztokholmu. Miejsce nosi miano magicznego, kto raz odwiedził Gotlandię z pewnością będzie chciał tu wrócić. Gotlandia jest rajem dla poszukujących ciszy i schronienia wśród niezwykłej i nieskażonej cywilizacją przyrody, pozwala przenieść się w czasie poprzez doskonale zachowane zabytki oraz kultywowanie historii w każdym niemal zakątku wyspy, a Wikingowie przypominają o bogatej i długiej tradycji tego miejsca. Dzieci uwierzą, że bajki są prawdziwe, bo Gotlandia to kraina, z której wywodzi się Pippi Langstrump.  Tak jak w magię wyspy uwierzył i został w jej Mocy znany szwedzki fotograf Peter Gherke. Mieszka na wyspie z całą Rodziną w swoim domku letniskowym.  Gdy obejrzałam zdjęcia, dom, miejsce, światło odbijające sie milionami barw od tafli morza, wzgórz i zieleni, wcale nie trudno jest mi  wyobrazić sobie, że talent fotografa to jedno, a aura i ciężka praca to inny składnik Jego świetnych zdjęć i kampanii reklamowych. Sama praca szwedzkiego fotografa Petera Gehrke'a pogłębia się wraz ze wzrastającą intensywnością i kolorem, co powoduje zmysłową fotografię Jego gra ze światłem i cieniem nabiera często zaskakującej i spontanicznej żywotności i przyciągnęła już wielu międzynarodowych klientów, takich jak H & M, Diesel, Omega, Levi's, Acne, Stefanel, Nike, Rodebjer, Deichmann i Minimarket.

Peter współpracował także z takimi gwiazdami takimi jak: Iggy Pop, Jane Birkin, Paolo Maldini, Jessica Biel i Emmanuelle Beart.  Peter Gehrke mieszka  obecnie w Sztokholmie.
 
                               Photo :
zdjęcia: Martin Loft by Milk Decoration, Wikipedia
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dom na wyspie Pipi

  Co ma wspó l nego Gotlandia z Wikingami skoro znanym jest powszechnie fakt, ż e nie Szwecja tylko D ania była Ojczy zn ą Wikin gów :)...