SKLEP SCANDICONCEPT

piątek, 13 kwietnia 2012

Czy to jest Dom Hobbitów?


 Dziś "opuszczamy" na chwilę Skandynawię, zostawiamy własne domy i podążamy tropem pewnej Szwedki. Pierwsza moja myśl była taka że mieszkają tam w istocie hobbici z Władcy Pierścieni, gdy zobaczyłam zdjęcia. Ale wątpię, żeby hobbici mieli takie fajne urządzenia lub dostęp do takich widoków. Chociaż może gdzieś tam! Miejsce nazywa się La Colline de Colombier i Janice Ulvante, Szwedka właśnie wybrała się w podróż po Europie. Jak twierdzi żeby tam dotrzeć... a tam  to jest do Francji, aby znaleźć to miejsce trzeba mieć odrobinie szczęścia. Czy GPS się przyda? Cóż, zależy jaka jest posiadana wiedza i umiejętność czytania map:)  Miejsce jest wyjątkowe. Składa się z głównego budynku z restauracją, dwa małe domy z apartamentami i trzech hobbitów, jak stodoły. Można żyć spokojnie. Własny sad jabłoni i widoki na pola, na których pasą bydło.  Posiadłość  posiada również dwa osły, które służą jako kosiarki. Genialnie !!!  W "Spichlerzu" (taka jest nazwa hotelu) można gotować samodzielnie lub zjeść w restauracji oczywiście. To nie ma żadnego znaczenia. W pokoju jest własna kuchnia i lodówka a w niej masło, jajka, musztarda, jogurt organiczny, soki i mleko. Więc można przygotować śniadanie samemu. Prywatny taras w domu jest, a wnętrze zaś inspirowane w skandynawskim stylu!  Już wiecie, dlaczego zaprosiłyśmy was na te wycieczkę do tego właśnie domu :)

  Świeże bagietki i rogaliki z dostawą do domu późno w nocy lub wcześnie rano, w osobnym koszu.                                                                zdjęcia:  Janice Ulvante

1 komentarz:

  1. Z pozoru jakaś prymitywna chatka, a tu takie cacko... Nawiązanie do Tolkiena widoczne gołym okiem. Pewnie nie jeden fan powieści zamieszkałby w takim domku. Cieszy mnie, że teraz nie ma strachu przed oryginalnością.

    OdpowiedzUsuń