Przejdź do głównej zawartości

Wystarczy skandynawski


Duński, oczywiście. Nie mogłam się oprzeć żeby wieczorem nie "pobyć" sobie w takim oto domu do jakiego Was również zapraszam. A gdzie jesteśmy? Tym razem jesteśmy "na północ od Kopenhagi," u Tine Havmoller i jej rodziny.Ona dekoruje swój dom  kilkoma dobranymi meblami i po prostu w to, co nazwała "pigmentami mineralnymi" co jak ja rozumie, pełni role odżywcza czy ożywczą w domu. Podobnie jak w naszym domu. Biel i kolor drewna są tutaj bazą, więc nie ma mowy o braku barw :)

                                                    Można podsumować ten styl jako prosty skandynawski. Przygaszone purpurowe dodatki, jak widać, nie są zakazane :) Rodzina ma również króliczka...

                          Na naszym blogu to już było. Podłogi!!! Węższe deski i ogrom światła w domu. Rodzina Tine Havmoller    mówi, że jest tak jasna, iż będą "potrzebować okularów przeciwsłonecznych". Nie ma to jak poczucie humoru:) Stylowa szara sypialnia... ładnie wygląda szary w sypialni!  Nawet szary wełniany pled na którym siedzi rodzinna maskotka. ..

                            
                  Wspaniały ogród. Może kiedyś będziemy mieć podobny :)

                                               zdjęcia : Kira Brandt   via Bo Bedre
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson