SKLEP SCANDICONCEPT

piątek, 22 czerwca 2012

Skandynavisk stilDostajemy od Was różne zapytania w mailach dotyczące stylu skandynawskiego. Wielu osobom nadal kojarzy się on z chłodem i "obcością". Ale moim zdaniem jedynie własne potrzeby i gusta kształtują wystrój domu, pracowni czy innego miejsca w jakim są w całości lub przynajmniej częściowo, powkładane elementy skandynavian style. Oto kilka wskazówek  od Katarzyny Sobańskiej-Jóźwiak - architekta.

Białe wnętrze od podłogi aż po sufit. Przy jego projektowaniu trzeba pamiętać, że biel ma wiele odcieni, ale w zasadzie wszystkie ze sobą dobrze współpracują.

 Ściany, meble i dodatki utrzymane w bieli. Takie wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Miękka sofa i fotele ocieplają klimat.

 Podłogę stanowią deski pomalowane na biało farbą z połyskiem. Takiego rozwiązania dość popularnego w Skandynawii u nas nie stosuje się praktycznie wcale. 

Niektórzy obawiają się chłodu i sterylności białych pomieszczeń. Na zdjęciu po lewej stronie - pokój dla niezdecydowanych. Obraz w odcieniu różu. Ściany pomalowano jasnoróżową farbą, co dokładniej widać na styku płaszczyzn ścian z sufitem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz