SKLEP SCANDICONCEPT

niedziela, 1 maja 2016

Dom na klifie położony

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przestrzeń, to jest to co tak kocham. I właśnie przestrzeń oraz  duża ilość miejsca, zwróciły moją uwagę zarówno na krajobraz i jak wnętrze domu, jakiemu  właśnie się przyglądam. Uwielbiam takie miejsca gdzie niebo styka się z morzem albo dotyka morza... Może jest odwrotnie ?  Przepiękny klimat i nastrój miejsca o jakim w dzisiejszym blogu to Gotlandia, Rodzina i dom, który tam właśnie jest. Jessica Signell Knutsson właściciel domu jest zafascynowany jego położeniem na płaskim klifie.  Zresztą Gotlandia jest  płaską i długą szwedzką  wyspą i stąd właśnie ta płaska linia wokół klifu, który otacza dom.  Nam jednak jawi się jako scena z planu filmowego. Dobra widoczność - 210 stopni w trzech kierunkach. Ocean trzydzieści metrów poniżej klifu.  Statek, który pochyla się na horyzoncie, kilka ptaków drapieżnych krążące wysoko w niebie i taki swoisty i  szczególny bezruch, który występuje tylko naprawdę daleko w kraju, gdzie nie ma hałasu ruchu ulicznego. Gdzie nie ma tłumów ludzi... I ta stareńka latarnia. Boska ! Przecież ten uroczy dom i jego gospodarze mieszkają na klifie o wysokości ponad 30 metrów o czym wspominałam :)  Niżej jest już tylko ocean,  kamienie i fale.   Zatem zapraszam do wspólnej "wędrówki" po miejscu gdzie przestrzeń tworzy nastrój i klimat. Gdzie dom jest właśnie domem i w końcu tam, gdzie panuje harmonia, czysta symbioza w życiu człowieka z prawami natury. 
 
 
 
 
 
    
 
 
                                                                                                                   zdjęcia : Skona Hem

3 komentarze:

  1. Uwielbiam Skandynawię:) Nigdzie indziej nie ma takiego spokoju, szacunku do natury i nieskrepowanej przestrzeni. Mogłabym godzinami przeglądać zdjęcia klifów i tradycyjnej skandynawskiej architektury. Surowe warunki klimatyczne mają odzwierciedlenie w wystroju wnętrz i widać to choćby na przykładzie tego domu. Wnętrze jest symboliczne – króluje w nim prostota, nie ma tu miejsca na dekoracje, a wyposażenie opiera się na naturalnych materiałach. Zresztą, biorąc pod uwagę otoczenie, wszelkie ozdoby są zbędne. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne miejsce, kocham Skandynawię a za takie klimaty kocham ją jeszcze bardziej. Sam dom jest cudowny ale tutaj pierwsze skrzypce gra to co jest w koło tego domu... <3

    OdpowiedzUsuń