Przejdź do głównej zawartości

Duński minimalizm

Moją uwagę na to mieszkanie w domu z 1930 roku zwrócił szczególny sposób jego aranżacji i stylizacji. Kuchnia, w całości odremontowana w zasadzie "składa" się z kilku modułów z różnych materiałów, w kolorach białym, czarnym i naturalnego drewna.  Bardzo interesująca i inna. I oczywiście okrągły stół śniadaniowy. W sypialni drewno i czarne ściany, które zresztą widać w innych pokojach.  Sami jest używany na spacer w szafie, która jest również drewniany zagłówek do łóżka.  Powierzchnia mieszkania to 48 metrów kwadratowych "zyskanych" przez stosowną wysokość. Metraż został starannie wykorzystany przez właścicieli.  Jednak urok z 1930 mroku pozostaje !  Te wysokie okna, które są ozdobione pięknymi ryglami,  podobnie jak żeliwne grzejniki.  Minimalistycznie i praktycznie więc po skandynawsku :)                                                                                              zdjęcia> Boukari vi. Historiska Hem 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson