Przejdź do głównej zawartości

Mix przeszłości z teraźniejszością
Oto wnętrza  pięknego domu jednej  z australijskich projektantek Pameli Makin.  To  Królowa czerni i bieli, a my prawie nigdy nie znajdziemy innego koloru w domach,  które projektuje. Dom  jest pełen kontrastów,  zarówno w palecie i teksturze. Właścicielka doskonale łączy stare i współczesne elementy i zawsze dodaje odpowiednią ilość "szorstkości" i "miękkości" zarówno w kolorach jak i dodatkach. Zwróciłam uwagę na pomalowane na biało i czarno podłogi i ściany. Cóż za odwaga !  Część starych mebli zostało przemalowanych po to to, żeby dopasować do nich współczesne lampy podłogowe oraz stosowną czarną sofę.  Tak powstał   kontrast pomiędzy starym i nowym. Wszystko zachwyca i Inspiruje, a mnie do tego marzy się  lustro w stareńkich ramach jak w domu Pameli... Wow ! Zobaczcie sami.


                                                                                                                  zdjęcia :  Felix Forest    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson