Przejdź do głównej zawartości

Kamień, drewno i len czyli styl naturalnyDziś w blogu przyjrzymy się wnętrzom w stylu naturalnym w domu w Gotlandii. Całość jest zaaranżowana przez Fanatastic Frank`a. Znacie prace tego stylisty więc nie będę się o nich rozpisywać. Zatem przechodzę do słów kilku stylu naturalnym.  Bardzo często kojarzony jest z wnętrzami o charakterze ekologicznym lub rustykalnym (odwołującym się do wiejskich tradycji). Jest on swoistym kompromisem między obiema konwencjami. We wnętrzach tych dominuje jasna, pastelowa kolorystyka. Dominującą rolę odgrywają elementy wyposażenia stworzone z materiałów tradycyjnych - drewna, kamienia i naturalnych  tkanin. Jak twierdzo Katarzyna Sklepik,  "dobrym rozwiązaniem jest połączenie różnych odcieni zieleni, niebieskiego oraz beżu, które kojarzone są z wiosennym pejzażem. Dla wielu barwy te wydają się jednak zbyt monotonne, dlatego często przełamywane są mocniejszym kontrastem (na przykład meblami z ciemnego drewna).   Odpowiednie nasłonecznienie ma istotne znaczenie w każdego typu pomieszczeniach. Jednak we wnętrzach w stylu naturalnym spełnia ono podwójną rolę. Nie tylko oświetla - tworzy także atmosferę, nawiązującą do bezpośredniej bliskości z przyrodą. Naturalnego światła powinno być więc jak najwięcej. Pomocne w tym jest ozdobienie okien delikatnymi firanami lub zasłonami. Popularne są też rolety z bambusa, nadające wnętrzu egzotycznego charakteru. W domu jednorodzinnym sprawdzi się kominek wykonany z kamienia. W mieszkaniu - np. wnęka z akcentem, przypominającym palenisko. W kwestii dodatków ważna jest powściągliwość (Wikipedia).  Zazwyczaj stosowane są akcesoria i gadżety wykonane ze szkła, wikliny i naturalnych tkanin, na przykład bawełny lub lnu co widać na zdjęciach domu w Gotlandii.  Jestem ciekawa Waszych wrażeń i opinii... ;)  Osobiście mnie dom i wszystko co z nim związane zachwyciło i trwam pod wielkim wrażeniem tym bardziej, ze znaczną część wyposażenia czyli dodatki można znaleźć w ScandiConcept na sklepowych regałach.                                                                                                               zdjęcia : Fantastic Frank.se

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson