Przejdź do głównej zawartości

Szwedka w Nowym Yorku


 
  Przytulny apartament jak pływające w snach boho... to dom Emelie Torling. Załozycielki "Leontine". To marka, która jest uosobieniem cyganerii z wolnością ducha i szczęscia.  Emelie Torling jest również projektantką we własnej marce Leontine i piosenkarką.  Marka Leontine owstała  w zasadzie na własne potrzeby, w związku z faktem i ż jej przyszły mąż Gustaw nigdzie nie mógł kupić dobrych ( mam na myśli rozmiar ) butów dla siebie. Ponieważ już wczesnij piekna szwdka dla potrzeb mni. estradowych projektowła i samodzielnie wykonywła dla siebie różne rzeczy, w ty, bizuterię, zaproponowła swój pomysł. To strzał w dzisiatke. Buty szyte na miarę i dla Indywidulanego Klienta - marzenie projektana. Ale jak sama mówi " Zaczęłąm od butów, a finalnie projektuje biżuterię i odzież" Co ciekawe, biżuteria jest z metalu pochodzącego z recykling i wykonane z roku z jaki jest adektwatny dla biżuterii. Projekt ręcznie szytej odzieży został wyprzedany natychmiast, Teraz najważniejsze miejsce w zyciu tej Rodziny zajęła Anais, córeczka. O tym przeczytać mozna w Elledekoration.se  Jest jeszcze jedna kwestia  warta poruszenia. To różnice między "miodem płynącą" Skandynawią a Stanami Zjednoczonymi.
  
"Jedną z głównych różnic jest to, że można zrobić to, co chcesz tu i nikt nie ma tak naprawdę Tobie nie zabrania, nie doradza, nie zatrzymuje Ciebie. Twój pomysł, Twoja Idea więc rób to ! Po prostu. W samym Nowym Yorku istnieje tak wiele różnych kultur i każdy z nich  żyje na różne sposoby. Jest tu miejsce na wolności, jak możliwość wyboru jak Ty chcesz żyć. Ogólnie środowiska są  bardzo pomocne. Chcesz zabrać dziecko do wegan, mają auta i jedziemy, do przodu. Rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej lub może dziwne przekonwertowanie do innego wyznania ? Nie, nikt nie podnosi brwi :) Nie ma znaczenia, każdy mówi po prostu "Jak to jest dobre dla ciebie, to powodzenia, masz mój nr tel. jak będziesz potrzebować pomocy." Jedna wielka różnica jest również taka, że w Szwecji istnieje duże tzw. bezpieczeństwo podstawowe.  W Stanach Zjednoczonych,  to jest twoje życie, twoja odpowiedzialność. Nikt tak naprawdę nie troszczy się  życie jeśli żyjesz żlę, jesli nie dbarsz o siebie, jesli nic nie robisz. W Stanach istnieje osobista odpowiedzialność i to jestjest dobre ale tylko dla tych, którzy mają możliwość iść do przodu w życiu. Niestety dla tych, którzy nie mogą, nie potrafią, przewagę ma Szwecja. Tam socjal i bezpiepieczeństwo zapewnia Państwo.  W Stanach Zjednoczonych istnieją ogromne braki.  W Szwecji z powodu mentalności, że nikt jest  dyskryminowany. To jest wyjątkowe i niesamowite. W Stanach brakuje "materaca" do lądowania czyli konkretnego programu pomocowego zwłaszcza dzieci i tych, którzy są źle traktowani... Hmm, tak sobie myslę czy tylko w Stanach ? Zostawiam Wam te kwestoe pod osobista rozwagę. A teraz zapraszam do domu Eemelie. 


 

                                                                                                           zdjęcia. Elledecoration.se

Komentarze

  1. Zobaczyłam i się zakochałam! Piękne wnętrza, inspirujące zdjęcia blog z duszą! Pozdrawiam serdecznie. Magic Home

    OdpowiedzUsuń
  2. Boho jest genialny stylem i warto bliżej się nim zainteresować.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson