Przejdź do głównej zawartości

Vintage ! Magia wnętrza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pasje są częścią życia każdego niemal człowieka. Czynią je bogatszym, ciekawszym i inspirują do działań w innych kierunkach. Pasje! Bez nich życie byłoby dla nas... nudne. I smutne, dopowiada Karina. Naszą jedną z kilku pasji są  książki. Tak było i jest od lat. A od mniej więcej miesiąca, media torpedują nas informacjami o "spadku czytelnictwa w Polsce". Smutna konstatacja... Obie z Kariną zastanawiamy się dyskutując jednocześnie nad faktem, jakim są statystyki. Każda niemal informacja zaczyna się od słów " w roku bieżącym ilość przeczytanych książek spadła o X w stosunku do lat ubiegłych". Spoglądamy na nasze domowe biblioteki. Osobiście zazdroszczę Karinie jej porządku na półkach z książkami. Po każdych Świetach, uroczystościach, Imieninach, Urodzinach, Rocznicahc czy ślubach   ilość książek w domu jest większa. Mamy kilka ciekawych, topowych tytułów, ale są też śliczne albumy do oglądania w długie zimowe wieczory,  jak i tomiki poezji... Tej czarownej gry słów, które z lekkością piórka unoszą się w powietrzu... Tak jak przeczytany wiersz pozostaje lekkim w duszy czyniąc ja wrażliwszą na otaczający świat. Choć na chwilkę... Miłe to uczucie dać ponieść  się wodzom wyobraźni i grze słów tworzących piękny obraz dla zmysłów. Zapraszamy Was do bajkowych miejsc, gdzie można "zanurzyć" się wygodnie z książka lub zwyczajnie, usiąść i z podziwem spojrzeć na domowe biblioteki. Marzenie. W końcu po to je mamy by móc je czasem zrealizować, nieprawdaż:) Miłego dnia :)

                                                                                                                  zdjęcia. Elledekoration.se

Komentarze

  1. Stylowo, chociaż niezbyt w moim guście. Dywany w geometryczne wzory, są ciekawym dodatkiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Drugie zdjęcie jest piękne. Uwielbiam takie klimaty!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson