Przejdź do głównej zawartości

Dom z Duszą architekta

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziś w blogu kolejna postać i wnętrza domu w którym żyje. Jonas Bajerek-Poulsen jest architektem, projektantem i fotografem. Dla bardzo istotne  jest to, żeby domy miały dusze.  I nieważne czy to jest dom starego kapitana, klasyczna willa lub nowoczesny dom z charakterem. On sam imeszka w apartamencie  pochodzącym z 1911 roku. Kiedyś była to chata rybaka ! A obecnie ? Projektant inspiracje aranżacyjne czerpał będąc tyrolskich Alpach, gdzie modne były wtedy były elementy dekoracji z przełomu XX i XXI wieku,  ze szczegółami Art Deco w oryginalnej dekoracji.  Architekt uważa, że ​​udało mu się stworzyć równowagę we wnętrzu.  Wyobrażał sobie między haromię między oryginalnymi detalami z  klasycznego domu, w połączeniu surowych elementów przemysłowych i czystą Skandynawię,  z nowoczesnymi akcentami. Jak sam twierdzi, udało mu się to !  Skupia się  na przestronności a  światło ma  wypełniać wnętrze  zamiast podkreślać elementy dekoracyjne.  Spędza dużo czasu przy wyborze materiałów, które są naturalne i miłe w dotyku. W ten sposób tworzy prawie zawsze,  ciepły, poetycki i nastrojowy klimat, nawet gdy wnętrza są  puste. Wiele rzeczy w domu Jonas zaprojektował sam.
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                      Foto : Magazinet

Komentarze

  1. Piękne wnętrze. Na początku może wydać się zimne i puste, ale te podłogi, blaty i marmurowe dodatki (np. kominek) mocno personalizują to wnętrze :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson