SKLEP SCANDICONCEPT

poniedziałek, 6 lutego 2023

Piękno do płaczu czyli rezydencja w Paryżu.

Spotkanie tej rezydencji z jej właścicielami, Patrickiem Gillesem i Dorothée Boissier, ma wszystko, od pierwszej sceny filmu. Ten, w którym głos narratora wyrusza na obsadzanie detali wystroju. W tym przypadku tutaj, „domu, który od wielu lat uśpiony, z niekończącymi się sufitami, skrzypiącymi okiennicami i szafkami wypełnionymi cudami”. „Wymarzona wizja. I prawdziwe. towarzyszy „odkrycie dzikiego ogrodu, który otwiera się na park”. To wszystko w sercu Paryża! Świat pełen obietnic, w którym zamieszkała rodzina założycieli Gilles & Boissier, paryskiej agencji architektonicznej, dekoracyjnej i graficznej. Aby „przywrócić tym przestrzeniom wielkość i blask bardziej współczesnymi interwencjami”, duet pozwolił sobie na kilka dysonansów. Tych, którzy się uzupełniają. „Skrzyżowane”, a czasem „nieskrzyżowane” spojrzenia, które prowadzą do bogatego i inspirującego twórczego dialogu. Tutaj słownictwo dyrektora artystycznego, wykonane z „błyszczącego, szczotkowanego, barwionego, łączonego, intarsjowanego, lakierowanego” drewna i czystych linii. Tam prawidłowe opanowanie kolorów i materiałów, napędzane przez jego drugą połówkę. Dla miejsca, które żyje w harmonii. Po prostu piękna.

Przed Wami rezydencja Patricka Gillesa i Dorothée Boissier oraz ich dzieci, Feliksa lat 14 i Zoe lat.12

 

Kim jesteście ? Czy możecie się przedstawić?  

- Jesteśmy partnerami w życiu i na scenie! Nasza agencja Gilles & Boissier powstała w 2004 roku. Specjalizuje się w architekturze, projektowaniu wnętrz, meblach i sztuce. Od projektu do obiektu. Lubimy śmiałość, hojność, prostotę, inteligencję. 

 Jak rozwinął się Wasz gust?  

- Nawigacja, obserwacja, przeglądanie katalogów dzieł sztuki, praca, miłość oczywiście :)

Kiedy wiedziałeś, że twoje życie będzie poświęcone „pięknemu”? 

- Dorota - Po obejrzeniu Madame Butterfly w reżyserii Boba Wilsona. Musiałam mieć 17 lat. Antologia scenografii, muzyki, głosów, kostiumów, świateł. Piękno do płaczu! 

 Czy możecie nam powiedzieć, co najbardziej lubicie w swojej pracy – w swoim duecie? 

- Nasze wymiany, nasze skrzyżowane, a czasem „nieskrzyżowane” spojrzenia! Patrick jest dyrektorem artystycznym agencji. Tworzy i rozwija wszystkie projekty wnętrzarskie z naszym zespołem. Dbam o rozwój marki, naszej kolekcji mebli i akcesoriów oraz naszego showroomu, który znajduje się na alei Montaigne. Jesteśmy w czterech rękach od wystroju do obiektu, nie zapominając o dzieleniu się z artystami, a zwłaszcza z naszymi klientami.

 
                                                             Photo  : TSF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O NAS

Moje zdjęcie
Jesteśmy Matką i Córką. Łączy Nas pasja - życie w zgodzie z naturą, prostotą i estetyką. Jesteśmy miłośniczkami niekonwencjonalnych pomysłów i kreatorkami przestrzeni swojego życia. Orędowniczkami spokoju i symbiozy w nieznośnej czasem "lekkości" bytu. Dziękujemy za odwiedziny i dziękujemy również wszystkim za Wasze piękne komentarze; doceniamy każdy z nich.

Glad Pask czyli Wielkanoc po szwedzku

  Co kraj to obyczaj :) Z atem kon tynuując "podróż" p o Skandynawii dziś jesteśmy w Szwecji. Zwyczajem od wieków kultywowanym w ...

Etykiety