SKLEP SCANDICONCEPT

piątek, 29 września 2023

Dom z dekoracją vintage

Trafiam do tego domu po raz kolejny i przyznaję Wam Kochani, ze po raz kolejny mam niewerbalna trudność w wyborze tego co mogę pokazać. Chciałbym wszystko, ale jak to w takich sytuacjach, wszystko to niemal nic. 
Moja niezdolność do wybrania tylko kilku zdjęć tego domu na tym blogu pokazuje, niesamowitość miejsca. Mieszanka nowych i zabytkowych przedmiotów oraz połączenie kolorów i materiałów jest tak trafna w tym szwedzkim domu o  bardzo stonowanym wyglądzie.

Zacznijmy od kuchni, która ma imponujące drzwi ogrodowe i odsłoniętą ścianę z cegły. Ciepły odcień cegieł równoważą czyste białe szafki kuchenne i śmiałe, świeże zielone kafelki na ścianie. Salon ma tę samą odsłoniętą ścianę z cegły, która jest tutaj pomalowana na biało. Niebiesko-zielone odcienie na kanapie w połączeniu z pomalowaną zabytkową szafką telewizyjną, jasnoniebieski kolor na ścianie i głęboki niebiesko-zielony na schodach bardzo dobrze do siebie pasują i są zestawione z beżową i zgaszoną różową pościelą poszewki na poduszki, klasyczny stolik kawowy i przyciągające wzrok hiszpańskie krzesło zaprojektowane przez Borge Mogensen.

Uwielbiam małe zabytkowe biurko przy oknie w sypialni dla gości, a główna sypialnia to naprawdę uspokajająca przestrzeń z beżową mineralną obróbką ścian. Pościel różana  i wzorzysty wełniany koc  tworzą bardzo ciepłą paletę kolorów, którą zwieńcza elegancki kącik do czytania z czarnym skórzanym fotelem Eames Lounge w stylu vintage i lampą podłogową Grasshopper w kolorze beżowym.

Myślę, że ten dom jest tak charakterystyczny i stanowi idealne połączenie przedmiotów vintage, nowych i osobistych.

Styl: Linnéa H. Manaberi dla Kvarteret Makleri
 
                                                               Photo : Blogloving
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O NAS

Moje zdjęcie
Jesteśmy Matką i Córką. Łączy Nas pasja - życie w zgodzie z naturą, prostotą i estetyką. Jesteśmy miłośniczkami niekonwencjonalnych pomysłów i kreatorkami przestrzeni swojego życia. Orędowniczkami spokoju i symbiozy w nieznośnej czasem "lekkości" bytu. Dziękujemy za odwiedziny i dziękujemy również wszystkim za Wasze piękne komentarze; doceniamy każdy z nich.

Skandynawskie dekoracje świąteczne

  C zas to odpowiedni i potencjalnie długi do stosownego przygotowana się do świąt Bożego Narodzenia. Choć jesień jeszcze "wybrzmiew...

Etykiety