Przejdź do głównej zawartości

Dekorujemy dom białym i zielonym

W domu Marii i Fryderyka w Vastgotska Bjorketorp w Szwecji, wybudowanego w 1919 roku, Boże Narodzenie jest w pełnym rozkwicie. Wdzięcznie zdobią wnętrze zielone gałązki świerku,  jodły i mchu... W kontraście do bieli, prezentują się iście królewsko. Wydaje się, że wystarczy zapalić tylko ogień w trzech kominkach i wszystko gotowe by zasiąść do świątecznego stołu :)  Schody zdobią miękkie konary sosny jakie spadły jeszcze jesienią z drzew, a także jabłka i  lampiony . "Uwielbiam zapach Bożego Narodzenia. Myjemy podłogi mydłem,  w pomarańczach jest zawsze pełna garść goździków. Jaki zapach - mówi Marie , która jest stylistą i fotografem, pracując dla Country Life - i kontynuuje - zawieszamy jabłka i pomarańcze na drobne wstążki. I koniecznie muszą być hiacynty. Ta różnorodność zielonych roślin jest częścią naszego zakończenia roku w klimacie lata. W moim domu z dzieciństwa pięknie  pachniał świerk na Boże Narodzenie rano... Wspomnienia są tak silne, że właśnie te tradycje chcemy przekazać naszym dzieciom". Tyle skrótu z reportażu o rodzinie Marie Delice Karlsson i Frederiku Johansson zamieszczonego na łamach Lantliv

Muszę przyznać, że od lat kultywuję nasze drobne tradycje z domu rodzinnego i wiecie co? To one właśnie wnoszą tę magiczną aurę nie tylko do naszych Serc i Dusz :)

  zdjęcia: Lantliv

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson