SKLEP SCANDICONCEPT

poniedziałek, 13 lipca 2015

Kolory ziemi we wnętrzu domu


Inspiracją do dzisiejszego wpisu w blogu jest  wnętrze z Ile de Re, na zachodnim wybrzeżu Francji. Zabawne o tyle, że zostało sfotografowane przez Karela Balas znanego raczej ze znakomitych zdjęć o nieco odmiennej tematyce :)  Dom letniskowy fotografa znajduje się również na tej zjawiskowej wyspie. To jest miejsce, gdzie Laurence Simoncini, współzałożyciel paryskiej concept store Serendipity spędza lato. Osobiście zwróciłam uwagę na paletę  kolorów - tylko kolory ziemi wszystkie odcienie brązu, szarości i czerni, surowców i materiałów naturalnych, faktur, tkanin i betonu. Ten dom wygląda na  galerię sztuki . Z wszystkich elementów wewnątrz, recyklingu i pięknej sztuki francuskiej, ceramiki, przez Jielde projektowania oświetlenia. Jak wiecie jesteśmy miłośniczkami białego pełnego oświetlenia wnętrza, ale dom spektakularnie po prostu jest. Brak ekscentrycznych akcentów czy jasnych kolorów oddaje po prostu niezwykle luksusowe wnętrze. Czuje się zachęcająco. Moje ulubione "kawałki" muszą być. Tak więc jest kominek, łóżko małżeńskie...  Ładnie ?  


   Wewnątrz jest bardzo cicha i spokojna atmosfera, gdzie nacisk kładzie się na surowe i naturalne materiały, faktury i tkaniny. Polerowany beton, wapno myte ściany, podłogi drewniane - wszystko jest utrzymane w pięknym brązowym, szarym i czarnym palety ze starannie wybranych dzieł sztuki, nowoczesne oświetlenie, fotele z drewna, ceramiki z odzysku i ozdobne staromodne  świeczniki.   Idealnie !!!

                                                                                                       zdjęcia. Elle Decoration
      

1 komentarz:

  1. Surowe wnętrza są bardzo ciekawe. Podoba się mi również oświetlenie. Takie lampy idealnie się komponują z wystrojem przedstawionym na zdjęciach :)

    OdpowiedzUsuń