Przejdź do głównej zawartości

Emilii`s Portret w Sztokholmie
Witajcie  w domu projektantki mody, dziennikarki, blogerki, scenarzystki, autorki książki " Bezpieczny Styl" a przede wszystkim MATKI -  Emilii de Poret w Ostermalm w Sztokholmie "Bezpieczny styl". W pierwszej chwili sama musiałam ochłonąć po wstępnym, wewnętrznym poruszeniu jakie wywołał obraz DOMU. Wow ! Film, scenografia czy real ? Gorączkowo szukałam odpowiedzi nie do końca ufając tekstowi.  Znacie to powiedzenie " Papier przyjmie wszystko" ;)  Romantyczna i rozważna.  Tak w skrócie ujęłabym postać Emilii.  Jane Austen w swej powieści przenosi Nas w zamierzchłe czasy, to czas w domu Emilii jest jak najbardziej teraźniejszy. Póki co, zapraszam w podróż do urealnionej i zmaterializowanej przestrzeni przypominającej bajkowe komnaty ... Wieczorem więcej o samej Emilii.

 

                                                                                                                        photo: elledecoration.se

Komentarze

 1. Wnętrza rzeczywiście świetne muszę przyznać , uwielbiam skandynawskie wnętrza, zawsze są piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Woow! To pierwsze zdjęcie zrobiło na mnie ogromne wrażenie , wygląda przepięknie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wnętrza wyglądają kapitalnie! Naprawdę architekt miał głowę do tego projektu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, piękne szklane dodatki są na tych zdjęciach. Na żywo muszą wyglądać jeszcze lepiej niż na fotografiach ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Skandynawskie dekorowanie, czyli kolejne Pomysły na Boże Narodzenie AD 2012

zdjęcia: bloomingville, House Doctor, Tine K, Walter&Co, Madam Stolmt, Ikea, Printerest, Ideas79. Emma

Dom nad morzem

Tenprosty, alepiękny letnidomekmógłby stać przy bałtyckim wybrzeżu, zwłaszcza, że mamy ostatnio iście afrykańskie temperatury:) Jak to miło pomarzyć i wyobrażaćsobierelaksw komfortowymhamakuicieszyć się tymmarzycielskimwidokiem!A że po dzisiejszym dniu spędzonym nad morzem jeszcze czuję zapach słonej wody i piasek we włosach, jestem prawie jak na urlopie, niemej prawie, czyni zasadniczą różnicę :) Mam nieskrywaną olbrzymią potrzebęwakacji!I chociaż czuję zmęczonie to otoczeniutego wspaniałegoscapemorskiejChurchhaven, West CoastNational Park wRPA mogłabym niemal natychmiast odzyskać siły i energię. Tam czuć miłość i symbiozę odkrytejprzestrzeni!Zwłaszcza, zadaszenie domu zzapierającym dech w piersiachwidokiem naturkusowe wodymorza...  A Wy, cosądzicie otym wspaniałymdomku?Kto z Was chciałby tam spędzić kilka dni?
zdjęcia: perfecthideaways.co.za


Lustra na ścianie i trochę nowości...

Właśnie przeglądam nowy katalog Tinek Home... Bajka i czary w zasięgu wzroku. Nie mogę się oderwać od pięknego wydania, kredowego papieru i świetnie przygotowanej oferty. Z drugiej strony mam włączony komputer i kilka zdjęć z domu, właściwie poddasza w Malmo. Strych jest jasny z białymi ścianami ipodłogą i akcentami naturalnego drewnailuster. Blogerka Malin ma też takie lustra u siebie! Uwielbiam, gdy wlustrachodbija się światłodając  wdomu wrażenie przestrzeni. Jest to cudowne i piękne. Swoją drogą nie skończyłam jeszcze malowania ( postarzania) swojego własnego lustra... Zdążę z pomocą Kariny skończyć własne dzieło a tymczasem wracam do Tinek Home Catalogue :))) Życzę miłego dnia !
                                                                        zdjęcia: Eric Olsson