SKLEP SCANDICONCEPT

środa, 25 maja 2022

Meble ogrodowe

Dzień przepiękny jak na nasz, polski klimat. Jest umiarkowanie czyli w sam raz :) Poco pisze takie trywialności ? Czas by zacząć czerpać na dobre z dobrostanu klimatu i miejsc w jakich jesteśmy.  Znaczenie w naszym życiu i odpoczynku na świeżym powietrzu mają meble  z bambusa.   Meble do ogrodu, meble na taras, meble na balkon, łąkę czy nawet na camping, gdy jedziemy w dalszą drogę... Otóż meble te muszą mieć pewną gwarantowaną cechę. Nają służyć latami.  Bowiem najlepsze meble ogrodowe są przede wszystkim długowieczne. Ale czy to wystarcza, by służyły nam dobrze, niezależnie od pogody? W tym krótkim tekście dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy […] Kurcze, z trudem przychodzi mi pisanie postów w postaci poradnika... Ufamy jednak, że spełni kryteria :)

 Dobre meble ogrodowe są przede wszystkim dopasowane do aranżacji ogrodu oraz tarasu. Współgrają z nią i komponują się w idealną całość. Oczywiście zgodnie z rytmem pór roku nie zawsze będą nadążały za zmieniającymi się kolorami w ogrodzie. Z tego względu warto wybierać meble w neutralnych kolorach, które będą ozdobą zarówno latem, jak i zimą. Dobrym pomysłem jest również nawiązywanie za ich pomocą do innych konstrukcji.
Meble ogrodowe będą nam służyły przez lata tylko wtedy, gdy wykonane będą z odpowiednich materiałów. Obecnie na topie jest uniwersalny bambus, klasyczne drewno i mocny metal. Wszystkie z tych materiałów mają swoje wady i zalety. Na przykład drewno doskonale komponuje się z całą powierzchnią ogrodu oraz tarasem jako jego naturalny element. Niestety drewniane meble są bardzo ciężkie i wymagają cyklicznej konserwacji. Wybierając interesujący nas materiał, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasze meble mają być całoroczne, czy będziemy chować je na zimę do mieszkania bądź domu. Jeśli chcemy używać ich w czasie, gdy na zewnątrz panuje minusowa temperatura, koniecznie sprawdźmy zalecenia producenta.

 

Dla Nas wybór mebli ogrodowych pod kątem ich mobilności to podstawa. Pisałam wcześniej o możliwości ich zabrania ze słabą na wycieczkę czy wyjazd z miasta. . To prawda, że im są one lżejsze, tym łatwiej je przenosić, przestawiać i łączyć w komplety. W ten sposób zyskujemy meble uniwersalne, które łatwo można chować oraz przestawiać. Niestety obecnie na rynku jest niewiele materiałów, które mogą poszczycić się mobilnością. Najbliżej jest plastikowi, lecz jego wygląd pozostawię wiele do życzenia. Ciekawym kompromisem są meble bambusowe, lecz najczęściej są one możliwe do nabycia jedynie na zamówienie. Warto jednak pamiętać o zaletach mebli z ciężkich materiałów, wśród których wyróżnić można stabilność oraz zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. wiatrem.

 Wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Kolejny wymóg :)
Zdarza się, że nawet proste krzesła potrafią być niewygodne, a co dopiero całe komplety mebli ogrodowych. Oczywiście, możemy je wyposażyć w poduchy, koce i maty. Jednak mebel sam w sobie musi być wygodny, posiadać odpowiednią smukłość oraz kształt, który dopasuje się do naszego ciała. Wygoda ! Przygoda ! 

                                 Miłego dnia życzymy !

Photo : Bloomingville, Hubsch, Madam Stoltz

 
-- 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O NAS

Moje zdjęcie
Jesteśmy Matką i Córką. Łączy Nas pasja - życie w zgodzie z naturą, prostotą i estetyką. Jesteśmy miłośniczkami niekonwencjonalnych pomysłów i kreatorkami przestrzeni swojego życia. Orędowniczkami spokoju i symbiozy w nieznośnej czasem "lekkości" bytu. Dziękujemy za odwiedziny i dziękujemy również wszystkim za Wasze piękne komentarze; doceniamy każdy z nich.

Meble ogrodowe

Dzień przepiękny jak na nasz, polski klimat. Jest umiarkowanie czyli w sam raz :) Poco pisze takie trywialności ? Czas by zacząć czerpać na ...

Etykiety