SKLEP SCANDICONCEPT

piątek, 5 kwietnia 2024

Vintergarden

Dziś zapraszam Was do miejsca nietuzinkowego. Dom z przepiękną szklarnią ! Jeszcze kilkanaście lat temu szklarnie były związane jedynie z gospodarstwami, w których uprawiano rośliny przeznaczone na sprzedaż. Obecnie szklarnie pojawiają się już nawet w niewielkich ogrodach przy prywatnych posesjach. Ich popularność ma ścisły związek z coraz większą modą na bycie fit i eko. Z naszych obserwacji wynika, ze dość dużo osób , o ile maja warunki, decyduje się na budowę patio, czy ogrodu zimowego.  A czy wiecie, że podstawowa funkcja szklarni ogrodowej znana była już w starożytnym Rzymie - ale przestrzeń, która rzeczywiście sprawdza się o tej porze roku, to słoneczny pokój. Szklarnie czy mają różne kształty i rozmiary, od ozdobnych ogrodów zimowych po proste balkony z owiniętym szkłem – ale wszystkie opierają się na tej samej zasadzie: cieszeniu się światłem dziennym, pozostając jednocześnie przyjemnym. A ten niesamowity „vintergarden” (po szwedzku „ogród zimowy”) w domu Wioli w Leiden w Holandii to marzenie! Uwagę zwracają lekkie meble z rattanu, drewna czy bambusa, Lampy - oczywiście z naturalnych surowców. W rogu dostrzegam drzewo cytrynowe,a ponieważ mamy ostatnio obsesję na punkcie kwiatów domowych i drzewek na tarasie stąd też "wycieczka" do innego planu jakim jest ów dom w Holnadi. Uroczy i zachęcający do wprowadzenia zmian u siebie. 

                 Zostawiam kilka Szczęść  ... i zapraszam  w świat Waszej wyobraźni.

                                                                                                                                via. Skona Hem

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O NAS

Moje zdjęcie
Jesteśmy Matką i Córką. Łączy Nas pasja - życie w zgodzie z naturą, prostotą i estetyką. Jesteśmy miłośniczkami niekonwencjonalnych pomysłów i kreatorkami przestrzeni swojego życia. Orędowniczkami spokoju i symbiozy w nieznośnej czasem "lekkości" bytu. Dziękujemy za odwiedziny i dziękujemy również wszystkim za Wasze piękne komentarze; doceniamy każdy z nich.

42 metry kwadratowe

Zapowiedzią do dzisiejszego wpisu na blogu było i jest oczywiście mieszkanie. Można je zobaczyć. Niemniej teraz mam kolejną propozycję dla...

Etykiety